Holowanie - Warszawa

Holowanie

Przez całą dobę nasza firma czuwa nad tym, aby każdy klient, który potrzebuje pomocy drogowej na Mokotowie, Bielanach lub w innej dzielnicy Warszawy czy jej okolic, miał ją zapewnioną. Gwarantujemy sprawne i bezpieczne holowanie aut w województwie mazowieckim każdego samochodu, który odmówi posłuszeństwa w trakcie jazdy lub nie nadaje się do samodzielnego poruszania w wyniku stłuczki czy wypadku. Ceny za autoholowanie 24 h są ustalane zawsze indywidualnie.

Każdego dnia w stolicy oraz w sąsiednich miejscowościach ma miejsce wiele nieprzewidzianych zdarzeń drogowych z udziałem pojazdów. W ich wyniku część zgłaszanych nam usterek technicznych udaje się usunąć na miejscu, jednak niektóre wymagają specjalistycznego działania już w stacjonarnym warsztacie. Wówczas niezbędne jest odholowanie samochodu do serwisu. Trzeba jednak mieć odpowiedni sprzęt do tego, a takim właśnie dysponuje nasza firma.

Zapewne zastanawiasz się, kiedy można samodzielnie holować auto, a kiedy trzeba wezwać lawetę? Jest to czynność, która przede wszystkim wymaga odpowiedniego przygotowania, spełnienia wymagań technicznych i zastosowania się do przepisów ruchu drogowego. Podstawa zasada to: pojazd holujący powinien być cięższy od holowanego, a ten ostatni nie może mieć uszkodzonych elementów układu kierowniczego, układu hamulcowego i świateł. Oznacza to, że nawet jeśli jesteś po lekkiej stłuczce, ale masz rozbity całkowicie przedni reflektor, musisz wezwać lawetę.

W jakich sytuacjach najczęściej odbywa się auto hol?

Dlatego lepszym i bezpiecznym rozwiązaniem jest właśnie skorzystanie z profesjonalnego holowania. Fachowiec bowiem z pewnością nie uszkodzi pojazdu. Ponadto odchodzi ryzyko pogłębienia awarii lub zatarcia automatycznej skrzyni biegów.

Autoholowanie

Na czym polega aut hol? Jeśli Twój samochód akurat odmówił posłuszeństwa np. na Bielanach, Mokotowie lub w innej części Warszawy, masz za sobą stłuczkę lub wypadek, a pojazd, którym się poruszałeś, nie nadaje się do samodzielnej jazdy, wówczas dzwonisz do nas. Działamy 24h przez cały tydzień, więc nie ma dla nas znaczenia ani dzień, ani pora. Czas dojazdu uzależniony jest od tego, jak daleko się znajdujesz. Z reguły jednak nasza laweta pojawia się na miejscu w przeciągu kilkunastu-kilkudziesięciu minut. Zadaniem fachowców jest bezpieczne załadowanie Twojego auta na nasz specjalistyczny pojazd i sprawnie przetransportowanie go do warsztatu mechanicznego – niezależnego lub autoryzowanego. Możesz wskazać własny lub skorzystać z usług serwisów, z którymi współpracujemy na co dzień.

Aby zrealizować usługę holowania, najpierw trzeba dobrze oznakować miejsce pracy. Lawety wyposażone są w żółte sygnały ostrzegawcze, które uruchamiamy. Oprócz tego nasz obszar działania zabezpieczamy trójkątem ostrzegawczym oraz pachołkami. Specjalna platforma znajdująca się na naszym pojeździe jest opuszczana do poziomu drogi, a samochód wciągamy na nią przy pomocy elektrycznej lub spalinowej wyciągarki. Do tej ostatniej podłączona jest niezwykle wytrzymała stalowa lina, dzięki czemu możliwe jest umieszczenie na lawecie samochodu ważącego nawet kilka ton.

Zazwyczaj proces wciągania auta trwa dość krótko, zależy to jednak od stanu pojazdu i możliwości jego poruszenia z miejsca. Odholowanie go oznacza bezpieczne dostarczenie do mechanika, gdzie dokonane zostaną naprawy.

Podczas wykonywania tych czynności korzystamy z profesjonalnego sprzętu. To właśnie wspomniana już laweta z płaską platformą, która zaliczana jest do najbardziej tradycyjnych i powszechnych typów tego rodzaju pojazdów. Wyposażona jest w cały zestaw narzędzi pomocniczych, do których zalicza się m.in.: wysięgniki czy podnośniki, dzięki czemu automatycznie i bez większego problemu możemy sobie poradzić z załadunkiem samochodów czy też innych pojazdów. Dzięki takiemu narzędziu jak wciągarka możliwe jest wyciągnięcie auta z rowu lub innego, niekorzystnego położenia, w jakim się znalazło.

Ponadto dysponujemy sprzętem wyposażonym w specjalny holownik (nazywany często holownikiem miejskim). W tym przypadku transportowany pojazd nie wjeżdża fizycznie na lawetę. Jest za to holowany na specjalnie do tego przygotowanym haku.

Nasz zespół pomocy drogowej podejmuje się holowania samochodów do kilku ton. O tym, jaki rodzaj lawety jest potrzebny w konkretnych okolicznościach, decydują informacje, jakie od Ciebie uzyskamy, kiedy opiszesz nam szczegółowo, w jakiej sytuacji się znalazłeś. Wielu kierowców zapomina o tym, będąc w szoku lub dużym stresie. Dlatego dyspozytorzy, przyjmując zgłoszenie, zawsze dokładnie Cię wypytają, aby dowiedzieć się o:

Te wszystkie dane są bardzo ważne, bo wówczas wiemy, jaki sprzęt zadysponować. Inny bowiem będzie potrzebny np. w garażu podziemnym lub gdy samochód znajdzie się w rowie czy trudno dostępnym miejscu.

Jakie auta mogą liczyć na odholowanie? Nasza oferta obejmuje:

Jakich z kolei aut nie można holować w inny sposób niż lawetą zgodnie z obowiązującymi przepisami? Oto lista przykładowych samochodów:

Pamiętaj, że nie wolno samodzielnie holować aut na autostradach, tylko należy wezwać lawetę.

Odholowanie samochodu

Priorytetem w naszym działaniu jest zawsze profesjonalizm, który przekłada się nie tylko w podejściu do każdego klienta, ale i w sprzęcie, z jakiego korzystamy oraz zdobytym doświadczeniu.

Autoholowanie pozwala usunąć niesprawny samochód z drogi, aby nie stanowił zagrożenia dla innych uczestników ruchu i na bezpieczne odtransportowanie go do naprawy do wybranego warsztatu. Właściwie zabezpieczamy przewożone pojazdy, co jest szczególnie ważne w przypadku tych mocno uszkodzonych, np. w wypadkach.

Działamy przez 24 h często w bardzo trudnych warunkach. Liczba wezwań zazwyczaj rośnie proporcjonalnie do niesprzyjających warunków na drodze. Najczęściej:

powodują, że otrzymujemy więcej zgłoszeń związanych z holowaniem pojazdów. Zawsze jednak jesteśmy gotowi do takiej pracy, więc szybko reagujemy. Liczymy się również z tym, że nieustannie stykamy się z najróżniejszymi zawodowymi niebezpieczeństwami takimi, jakimi jak np. przenoszenie ważących kilka ton samochodów, poruszanie się po śliskiej rampie lawety, roboty drogowe, korzystanie z mocno napiętych stalowych lin.

Samodzielne odholowywanie auta jest ryzykowną czynnością z racji, chociażby nierówności dróg. Ciągnięcie jednego pojazdu za drugim czasami prowadzi do uszkodzenia skrzyni biegów lub kół. Ich właściciel może uniknąć wielu z tych problemów, jeśli zdecydują się na skorzystanie z usług takiej firmy jak nasza. Nie ma bowiem bezpieczniejszego sposobu przemieszczania samochodów z jednego miejsca do drugiego niż lawetą. Wszystkie cztery koła są wtedy oddzielone od podłoża, czyli auto jest dodatkowo chronione przed zanieczyszczeniami drogowymi i uszkodzeniami. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku modeli z napędem na wszystkie koła, które nie mają automatycznych przekładni z napędem na przednie. Właściciel nie musi obawiać się także o swój pojazd na dużych zakrętach czy podczas kołysania przyczepy. Ponadto prowadzenie lawety samochodowej z platformą jest bezpieczniejsze niż ciągnięcie samochodu za pomocą haka lub układu kołowego i łańcuchowego.

Ile kosztuje usługa holowania samochodu? Ceny zależą od kilku czynników takich jak np.:

Decydując się na sprawdzoną firmę taką jak nasza, możesz jednak liczyć na to, że zaproponowane ceny będą korzystne!

Jeżeli nie jesteś sprawcą wypadku czy kolizji, to przysługuje Ci bezpłatne holowanie auta na koszt OC sprawcy. Oprócz tego masz prawo do bezpłatnej, bezgotówkowej naprawy samochodu z tego ubezpieczenia oraz skorzystania z pojazdu zastępczego na czas usunięcia powstałych szkód.

Zawsze warto mieć przy sobie nasz numer, aby na wypadek różnych okoliczności drogowych, wiedzieć, gdzie zadzwonić po szybką i profesjonalną pomoc w dobrych cenach!